Serpil Ata

2004 yılında Marmara Üniversitesi “İngilizce İşletme” bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede “AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler” bölümünde İngilizce tezli yüksek lisansını tamamladı. “Avrupa Birliği’nde STK Yönetimi – İspanya’da Göç Durumu” adlı tezini hazırladı. İkinci yüksek lisansını İspanya’da Murcia Üniversitesi’nde “Ekonomik Kalkınma ve Uluslararası İşbirliği” üzerine İspanyolca dilinde burslu olarak yaptı. AECI İspanya Kalkınma için Uluslararası İşbirliği Ajansı ve Murcia Belediyesi’nden altığı özel burs ile bitirme projesini Meksika’da tamamladı. Meksika Puebla’da bulunan BUAP aldığı üniversiteden de destek alarak CESDER Kırsal Kalkınma Çalışmaları Merkezi’nde kooperatif oluşumu ve yerliler tarafından üretilen ürünlerin ticarileşmesinde görev yaptı. Halen Nişantaşı Üniversitesi’nde “İşletme Yönetimi” bölümünde tez aşamasında doktora öğrencisidir ve aynı üniversitede öğretim görevlisidir.

İspanyolca dilini 2006-2007 yılları arasında Avrupa Birliği Gençlik Programlarından biri olan Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında İspanya’da bulunduğu sürede öğrenmeye başladı. Kısa sürede İspanya’da İspanyolca dilinde yüksek lisans yapacak seviyeye getirdi, 3 yıl İspanya’da, 6 ay Meksika’da yaşadı. İlerleyen yıllarda da İspanyolca dilinde bir çok projenin içinde yer almaya devam etti.

Ağustos 2016’da İspanya Salamanca’da Tía Tula Colegio de Español kurumunda simultane çeviri eğitimi aldı.  

2009’dan beri İngilizce ve İspanyolca dillerinde çevirmenlik yapıyor. Bugüne kadar sayısız kişinin sunduğu seminerlerde, katıldığı toplantılarda her üç dilde de karşılıklı çeviriler yapıp tarafların anlaşmasını kolaylaştırmıştır.

İspanyolca dilinde hizmet sunduğu kurumlardan bazıları aşağıdaki gibidir: Cervantes Enstitüsü, İspanya, Ekvator, Şili, Kolombiya, Panama devlet kurumları; Mango, Zara ve el Corte Ingles vb. Detaylı bilgileri referanslar kısmında ilgili logolara tıklayarak bulabilirsiniz. 

İngilizce hizmet sunduğu kişiler ise daha çok manevi öğretmenler ve ruhsal çalışmalar olmuştur. Aile Dizimi, Recall Healing, Organizasyon Konstelasyonları, Pranik Şifa, Human Design, Astroloji, meditasyon ve travma ile ilgili çalışmalar bunlardan bazılarıdır. 

Sistemik çalışmalar ile ilgili ilk eğitimini Aile Konstelasyonları üzerine 3 yıl boyunca Göksel Karabayır’dan aldı. İkinci uzun soluklu eğitimimi Max Dauskardt ve Alemka Dauskardt’tan aldı. Ayrıca Vivian Broughton tarafından verilen “Kimlik Temelli Niyet Konstelasyon Çalışması” eğitimini tamamladı. Organizasyon Konstelasyonları eğitimimi hakkında ise Hollanda Bert Hellinger Enstitüsü kurucusu Jan Jacob Stam’dan “Organizasyon Konstelasyonları” ve Cecilio Recojo’dan “Sistemik Koçluk ve Yönetim” konulu eğitimler aldı. Prof.Dr.Franz Rupert, Jan Jacob Stam, Jane Peterson ve Svagito Liebermeister çevirmenliğini yaptığı sistemik kolaylaştırıcı ve eğitmenler arasındadır. Öte yandan Rumen Yankulov’un 3 yıl süren “Meditatif Yaklaşımlı Aile Sergisi” Eğitimi’nden 2019 yılında mezun oldu. Ayrıca Recall Healing’in kurucusu Dr. Gilbert Renaud’un da çevirmendendir.

Kısaca Serpil, çeviri yapar, insanlar kendini ve başkalarını daha iyi anlasın diye destek sunar, etkinlikler ve atölyeler düzenler, kendisi üzerine çalışmak isteyen kişilere sistemik danışmanlık sunar. Ve öğrenmeye devam eder.

Stratejik Ortaklarımız

İspanyolca

Öze Yavuz

2003 yılında İstanbul Üniversitesi “İspanyol Dili ve Edebiyatı” Bölümünden mezun olur. İki yıl
boyunca Bilgi Üniversitesi Türk Dili Biriminde…

İspanyolca

David Duperier

David Duperier’in ana dili İspanyolca olup ileri düzeyde Türkçe, Yunanca, Almanca, Fransızca ve İngilizce biliyor, ayrıca Rusça ve Arapça…

Scroll to Top